idrisokur @ gmail.com

Sözcü Gazetesi’nin köşe yazarı Yılmaz Özdil Halk Tv’de bir program da Osmanlı’nın son dönemlerine ilişkin bir konuşma yapmış!

Durur mu bizim Kemalist Tiktokçu ekip, yapıştırmış ve arkasında güzel bir fon müziği, vermiş bizim atalara ayarı!

Osmanlı döneminin sonlarında Türkiye’de sadece 230 kız öğrenci varmış, tek üniversite varmış (dünya sanki üniversitelerle kaynıyor) bilimden çok uzakmış Osmanlı ve yetmiyor. Medreseler de Türkçe’de yasakmış (pek yalancı canım) tiyatro yok diyor Yılmaz Özdil, buda yetmiyor, heykel yokmuş, kadın insan değilmiş, Cumhuriyet öncesinden bahsediyor.

BENİDE OSMANLI GETİRDİ!

Yılmaz Özdil hızını alamıyor ve ekliyor. Mübadele ile 400 bin insan Türkiye’ye getiriliyor ve bunların birisi de Özdil’in anne annesiymiş.

Yani Osmanlı bunun nenesini getirmese kim bilir ne olacaktı. Yada kim olarak dünyaya gelecekti. Keşke getirmeseymiş de başka bir ülkenin başına bela olsaymış!

Bizim ulan Yılmaz Özdil Osmanlı’ya verip veriştirmeye devam ediyor. Efendim diyor o zaman memlekette 337 doktor var imiş, ‘Osmanlı torunları bunları iyi dinlesin’ diyor. Bak ya adamı bataklıktan kurtaran Osmanlı’yı ata olarak kabul de etmiyor. Osmanlı’da kala kala 4 fabrika kalmış. Ülkede sadece 60 eczacı varmış ve bunların sadece 8’i Türkmüş!

Ve Yılmaz Özdil Osmanlı için dakikalarını ayırıyor. Bir cümlesinde bile 600 yıllık kos koca Osmanlı devletinin iyi yaptığı, güzel bir hareketi olmamış gibi feveran ediyor.

Amacı belli bu ‘ulan Özdil’in, Cumhuriyette, Cumhuriyet, Kemalizm de Kemalizm!

Bir kere bu Özdil yalan söylüyor. Osmanlı’nin son dönemlerin de her ne kadar sorunlar var ise de büyük oranda çiftçilikle uğraşıldığından fabrika sayısının az olması gayet tabi bir durumdur. Sağlık kurumlarına gelince, bu topraklarda Osmanlı’nın neler yaptığını hangi bilimsel gerçeklikleri ortaya koyduğunu tüm tarihsel veriler ortaya koymaktadır.

Fatih’in matematik alanında yaptığı çalışmalar var iken, sadece ve sadece hainlerin Osmanlı’yı yıkmaya çalıştığı bir dönemden bahsetmek zihniyet ortaklığından başka bir şey değildir.

Özdil’in bile bu topraklara gelmesini sağlayan bir devlete hakaret etmek en basit tabiri ile saygısızlıktır.

Osmanlı’nın 600 yılı var iken ve büyük başarıları ortadayken Özdil beyefendi, son dönemine ilişkin yaşanan sorunları hakaret vari bir dil ile önümüze sunuyor.

Madem onları bu kadar sevmiyorsun, geldiğin yere git. Biz senin atalarının da neler söylediğini iyi biliyoruz. Hangi dini konularla ilgili neler söyledikleri ortada ancak koruma kanunu nedeniyle sessiz kalıyoruz.

SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR.. VE SÖYLENECEKTİR....DEVAMI GELECEK...