Öztunç’un iddiasına göre, Ak Partili Mücahit Aslan hükümet adına ABD’ye giderek bir lobi firması ile anlaştı.

Bu lobi firmasının daha önce FETÖ’cü kişilerle çalıştığının öğrenilmesi üzerine anlaşmayı iptal ettiler. Ancak Ali Öztunç’un iddiasına göre, bu firmaya milyon doların üzerinde tazminat ödendi.

Ali Öztunç açıklamasında “Ak Parti ABD’ye bir milletvekilini gönderdi. Giden Milletvekili Mücahit Aslan, ABD’de Jeo Biden ekibi ile irtibata geçmek için bir lobi firması ile anlaştı. Ve anlaşma yapıldı.

Sonra baktılar ki bu firma FETÖ’cülerle de çalışmış daha önce. Eyvah dediler anlaşmayı iptal ettiler. Türkiye Cumhuriyeti ne kadar tazminat ödedi. O firmaya ne kadar tazminat ödedi.

Kaç milyon dolar tazminat ödendi. Mücahit Aslan hangi sıfatla anlaşma yaptı. Bende milletvekiliyim o zaman bende anlaşma yapayım. Sonra diyeyim ki bunu Türkiye devleti ödeyecek. Olurmu öyle iş, Biden ekibi ile ilişkiye geçmek için ne bu heves. Bizi eleştiriyorlar ya, bizimle alakası olmayan şeylerde ama kendileri ABD’deler. İlişkiye geçmek için her türlü numarayı yapıyorlar şuanda. Belgeleri de bende TBMM’de de gösterdim.  “dedi.

KEMAL PAŞA ÖRNEĞİ

  • Ali Öztunç bir gazetecinin CHP’de taciz iddialarına ilişkin sorusuna ise “Ak Parti Kemal Paşa İlçe Başkan Yardımcısı üvey kızına tecavüz etmiş ve tutuklanmıştır. Yine Ak Parti Kemal Paşa ilçe yöneticisi bir travestiye önce tecavüz etmiş sonra öldürmüş. Şimdi biz bunu Ak Parti’ye mi mal edeceğiz. Ne diyeceğiz Ak Parti’liler böyle mi diyeceğiz? Haksızlık değilmi arkadaşlar? Denirmi böyle bir şey? İstanbul Maltepe’de birisi bir ahlaksızlık yapılmış ve hemen ihraç edilmiş. Ama Ak Parti’deki bu adamlar İzmir Kemal Paşa, ihraç edilmedi. İstifasını aldılar. İhraç süresi uzun sürecek diye. Bu işin partisi olmaz arkadaşlar. Bunlar tamamen algı oluşturma çabaları. A Haber algı oluşturuyor.
  • Bu şehirde var arkadaşlar. Kahramanmaraş’ta buna benzer olay var. Ancak özel hayat diyoruz. Bizi ilgilendirmez diyoruz ve bütün bir partide bununla suçlanamaz diyoruz. “ifadelerini kullandı.
  •