Kombine ciro yıllık yüzde 35 daralma ile 55,4 milyar TL olarak gerçekleşti. Özellikle enerji ve otomotiv grupların kombine cirolarında yaşanan düşüşler burada etkili oldu. Kombine faaliyet kârı da yıllık yüzde 27 daralma ile 3 milyar 896 milyon TL oldu. Özellikle Tüpraş’ın ikinci çeyrekte zarar açıklaması bir önceki yıla göre kaydedilen düşüşte önemli etken oldu. Ayrıca Tofaş ve Ford Otosan’ın bir önceki yılın aynı dönemine göre kârları geriledi. 

Holding, 2020 yılının ilk yarısında ise konsolide bazda toplam 74 milyar TL gelir elde etti. İlk çeyrekteki Yapı Kredi Bankası hisse alımı sonucu oluşan yüksek kâr rakamının etkisiyle, Ocak-Haziran dönemi ana ortaklık net dönem kârı 4.43 milyar TL’ye ulaştı. 2019’un aynı döneminde holding 2.20 milyar TL ana ortaklık net dönem kârı açıklamıştı. 

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, ilk yarıda Koronavirüs pandemisine rağmen olumlu finansal sonuçlar elde ettiklerini belirterek şunları söyledi:

"Tüm dünyayı ve ülkemizi ekonomik anlamda zorlayan bu sürecin menfi ekonomik etkilerini ihtiyatlı politikalarımız sayesinde azaltabildik. Topluluk şirketlerimiz, salgının etkilerini sınırlandırmak amacıyla hızlı bir şekilde gerekli önlemleri hayata geçirdi. Pandeminin ilk günlerinde aldığımız karar doğrultusunda, çalışma arkadaşlarımızın istihdam ve gelir kaybına uğramamasını sağladık. Yeni çalışma modellerine hızlıca adapte olduğumuz bu süreçten öğrendiklerimiz de oldu. Pandemi sonrasında da Koç Topluluğu’nda en az haftada bir gün uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirdik.”