Filistin yönetimine bağlı olan Gazze’de Hamas’a bağlı güçler İsrail ajanlarını tutukladıklarını duyurdu. Filistin Direniş Gücü Hareketi (HAMAS) yaptığı duyuru ile Toprak Günü gösterilerini izlemekle görevli İsrail ajanlarının tutuklandığını ve görüntülerinin de kaydedildiğini açıkladı.

Yakalanan İsrail ajanları ise iddia edilen suçlamaları kabul ettiklerini ve bunların da kamera ile kayda alındığı belirtildi.

İsrail Ajanlarına Tutuklama

İsrail Ajanlarına Tutuklama

M12 koduyla İsrail iç istihbarat servisine çalıştığı ortaya çıkan ajan, ifadesinde Riyad ismindeki bir kişiyle irtibatı olduğunu ve 2018 yılında Hamas askerlerinin İsrail’e yönelik fırlattığı roketlerle ilgili bilgi vermeyi teklif ettiğini açıkladı.

Hamas uzun süredir devam eden İsrail ile ajan kavgasını belgesele çevirdi. Geçtiğimiz hafta tutuklanan İsrail ajanının da yer aldığı belgeselde kod adı M12 olan şahıslar başka bir ajanın ses kayıtlarının kısa kesitler yayımladı.

İsrail ise konuya ilişkin yaptığı açıklama da durumu doğrulayarak bir memurlarının Büyük Toprak Yürüyüşü’nü izlemesi için görevlendirdiklerini belirtti.

Burada asıl önemli olanın ise yürüyüş esnasında yanan lastikleri temin eden gençlerin bilgilerinin istenmesi oldu.