Fahrettin Altun, Veli Ağbaba’ya iddiasını ispat edemediğini söyledi. CHP’deki taciz, tecavüz iddialarına karşı derin sessizliklerini ne zaman bozacaklarını soran Altun “İddianı hatırla! İspat edemedin! .......... Bir de bir sorum var. Partinizdeki taciz, tecavüz iddialarına karşı derin sükunetinizi ne zaman bozarsınız? Zira bu gündemi unutturmak için kılıktan kılığa giriyorsunuz ya, olmuyor! Acz ve kabz içindesiniz be Veli! Acz ve kabz!” dedi.

Bu sözler üzerine Veli Ağbaba’da Altun’a cevap vererek “ Sen İletişim Bşk'den, eşin Marmara Üni'den + Eşin ikramiye diye THY'den + Sen "hayır hasenat" huzur hakkı diye Borsa İstanbul'dan maaşlar aldınız. Kul hakkı yiyip Allah'tan korkmadın, 11 milyon işsizden de utanmadın, bari "şerefi" ağzına sakız etme, yakışmıyor.” İfadelerini kullandı.

İki uzun süre tartışmaya devam ederken tarafların bir birlerine karşı üslupları da değişti.

ISPATLAMAZSAN ŞEREFSİZSİN

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ağbaba’nın sözlerine çok sert tepki göstererek, “ispat etmezsen şerefsizsin” cümlelerini kullandı.

Altun açıklamasında “Lafın tamamını istiyorum diyorsun. Takipçilerime saygısızlık olmasın diye lafın tamamını söylemeyeyim demiştim. Ama kiminle muhatap olduğumu unutmuşum be Veli! Hukuk kuralıdır; iddia sahibi iddiasını ispatla yükümlüdür. Benimle ilgili iddianı ispatla, ispatlayamazsan şerefsizsin!”

Veli Ağbaba “Fahrettin, beş soru sordum; hiçbirine yanıt verememişsin :) "Üç kuruş" menfaat için bu kadar eğilip bükülmene değmez. Ayrıca sen de bir "profil resmi" koysan fena olmaz; zira şu anki resminde bir "profil" görünmüyor”