Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı küçükbaş destek ödemelerinierkene aldığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklama da demelerin erkenealındığı ve herkes TC numaralarına göre Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmayabaşlandığı duyuruldu.

Kahramanmaraş’ta Koyun ve Keçi Yetiştiricileri BirliğiBaşkanlığı görevini yürüten Vakkas Kuzu yaptığı açıklama da destek ödemelerinin devam ettiğini belirtti.

Bakanlık tarafından hayvan yetiştiricileri başta olmak üzerebinlerce çiftçinin ödemeleri koronavirüs nedeniyle erkene alındığı ifadeedildi.

Türkiye genelinde çok sayıda damızlık koyun ve keçiyetiştiricisi bulunuyor. Bu çiftçiler genellikle damızlık küçükbaş hayvan yetiştirmekleuğraşırken, Doğu ve Güneydoğu ile Akdeniz yörelerin de milyonlarca bu türden hayvan bulunuyor.

Bakanlık bu ödemelerin yanı sıra  geleneksel hayvansalüretim yapan işletmelere de 100 bin liraya kadar kredi desteği sunulacağıkaydedildi.

Halen destek ödemeleri devam ederken Nisan ayı boyunca daZiraat Bankası üzerinden damızlık hayvan yetiştiricilerine uygun krediyledestek verilecek.

(Haber-İdris Okur-Parafonu)