Dünyanın en değerli kripto para birimi olan bitcoin 59 bin dolar seviyesinin ardından 10 bin dolar birden düşerek 49 bin dolarak geriledi.

Daha sonra tekrar toparlanma sürecine giren bitcoin 53 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Piyasa değeri 1 trilyon doları bulan kripto para birimi bitcoin gün içerisinde olağan dışı dalgalanma yaşadı.

Biran da 59 bin dolar seviyesini zorlayan bitcoin tekrar 49 bin dolara geriledi. Yüzde 6 oranındaki kaybın ardından bitcoin tekrar 53 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Ancak yükselme olmasına rağmen bitcoin yüzde 6 oranında değer kaybı yaşadı. Bitcoin’in bu durumunu uzmanlar nasıl değerlendiriyor.

Uluslar arası isimler ise bitcoin’e karşı yatırımcıları uyararak çok kar etme amacı ile yapılan yatırımların sonucunda hüsrana da uğranabileceği kaydediliyor.

İniş çıkışlarla dalgalı bir seyir halinde olan bitcoin’in biranda binlerce dolar düşebileceği kaydediliyor. Uzmanlar bitcoin’in yanı sıra diğer kripto para birimlerine karşıda vatandaşları uyarıyor. Fazla riskli yatırımlar olarak nitelendirilen kripto paralar merkez bankalarının müdahalesi ile büyük kazanç kayıpları yaşatabileceği de kaydediliyor.