Açık öğretim fakültelerine kayıt yaptıracak adaylar için AÖF tarafından belirlenen süre 26 Şubat! Peki AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme hangi bankadan yapılıyor? Soruları vatandaşlar tarafından en sık sorulan sorular arasında yer alıyor.

AÖF kayıt yenileme işlemleri Ziraat Bankası mobil yada Ziraat Bankası bankamatiklerinden yapılmaktadır. Ziraat Bankası ATM’sinden yapacağınız yenileme işlemleri için sırasıyla önce ‘Diğer ödemeler’ bölümünü tıkladıktan sonra üniversite harç ve sınav ödemeleri butonuna tıklanır. Seçilmesi gereken kurum yada plaka kodu sorulduğunda ise ‘26’ yazılır ve daha sonra TC kimlik numarası istenir. Burada da kimlik numaranız girildiğin de AÖF size borç ekranını gösterecektir.

AÖF KAYIT KABUL ETMİYOR?

AÖF kayıt işlemleri sırasında en fazla sorulan sorular arasında ‘AÖF borcunuz bulunamadı’ ekranının karşınıza çıkmasıdır.

Bu ekran karşınıza gelirse bilin ki AÖF sitesi üzerinden ‘Ders ekleme veya çıkarma’ işlemini yapmamışsınızdır.

AÖF 2021 kayıt yenileme işlemi için ilk olarak site üzerinden derslerinizi eklemeniz gerekmektedir. Ders ekleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandığında ister ATM üzerinden isterseniz online olarak AÖF ödemelerini yapabilirsiniz.