CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası’nın rezervleriyle ilgili “128 milyar doları ne yaptın, kime verdin?” sözlerine cevap veren Erdoğan “Bir süredir maruz kaldığımız ekonomik tuzaklarla mücadele ederken, salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere, elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu'nun sürekli sorduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır. Bu sayede, kuru ve faizi çok yükseklere taşıyarak toplumsal kargaşa peşinde olanların oyunlarını da bozduk." Dedi

Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’lilerin her platformda gündeme getirdiği Merkez Bankası rezervleri hakkında Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Erdoğan rezervlerin önemli bölümünün salgın nedeniyle finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere karşı kullanıldığını aktardı.

VATANDAŞA VERİLEN DESTEKLER

Erdoğan açıklamasında “Salgının yol açtığı sıkıntıları azaltmak açısından herkese yönelik çok ciddi destek paketlerini hayata geçirdik. Destekler ve teşvikler için 311 milyar lirayı bulan bir kaynak kullanarak vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Sosyal destek ve kısa çalışma ödeneği başta olmak üzere 'Sosyal Koruma Kalkanı' uygulaması kapsamında milletimize doğrudan ve karşılıksız aktardığımız kaynak miktarı da 53 milyar lirayı aştı. “ifadelerini kullandı.